Окончателното ръководство за Говедовъдството

Окончателното ръководство за Говедовъдството

Окончателното ръководство за Говедовъдството

Blog Article

В България се отглежда друг хибриден вид домашна свиня, която на външен вид прилича на дивия си 'събрат', но е с по-малки размери – източнобалканската свиня.

Ето защо с Иван Омайников, тогава председател на РАМП-Сливен, бяхме поканени на разговор в МЗ от тогавашният директор на дирекция животновъдство Цветан Димитров. Той ни предложи РАМП Сливен да започне организирането на селекционната дейност в говедовъдството в Сливенска област.

Неизменна част от програмата на Агро ТВ са и новините и видео репортажите за говедовъдството в България. Гледайки нашия канал, можете да научавате всичко, което ви интересува по отношение на различните направления на говедовъдството – отглеждане на крави, отглеждане на телета и отглеждане на качествени зрели мъжки говеда за разплод.

Агропрогноза: Температурите ще бъдат над климатичните норми

Пресушаване на кравите и грижи през сухоустойчивия период

У нас са налице изключително благоприятни възможности за развитие на месодайното говедовъдство

Как фермерите ще контролират произведеното от тях сурово мляко?

Агропрогноза: Очаква ни понижение на температурите и краткотрайни локални валежи

Наложи се в края на годината да назначим още двама специалисти – Ирина Колева, която само за една година обхвана целия Новозагорски район, и Иван Кабаджов, които беше техник-осеменител и започна да осеменява в повечето ферми контролирани от нас. След една година работа направихме и първото събрание на което да отчетем резултатите – Говедовъдство крава рекордистка, ферма първенец, млад говедовъд, говедовъдка и т.

Преобладаваща част от тлъстините се отлагат между мускулните влакна и снопчета, като придават на месото желания мрамориран (прошарен) вид.

Пчеларството е развито главно в Северна и Североизточна България. Подотрасълът е силно зависим от замърсяването на околната среда, което води до измиране на пчелните семейства.

Растителните протеини, които постъпват в търбуха с храната, се разграждат от микроорганизмите до аминокиселини, амоняк и карбамид.

Все още има шанс за традиционния поминък на родопчани, според стопанинът на ферма „Санта Клаус“

Животновъден дневник: Лимузин и Българско черношарено говедо

Report this page